Standardní ústroj v jednotce je dle reálného vzoru v maskovacím potisku DPM, ať už vzor Combat Soldier 95, nebo starší. Hlavní část svrchní bojové ústroje tvoří bojová bunda a kalhoty. Používáme různé typy bojových bund, např. Special Forces Smock, Rip-Stop bundu, či klasický All Arms Combat Smock (na rozdíl od dvou předešlých typů bund není tento typ vyroben z Rip-Stop tkaniny). Výhoda textilu z Rip-Stop tkaniny je ta, že je materiál více odolný vůči párání, odolnější vůči větru a vodě. Výběr bojové bundy záleží čistě na osobních preferencích jednotlivce, kritérium je pouze potisk DPM.
Kalhoty jsou používány klasické DPM Combat Pants (letní či zimní). V chladnějších podmínkách je možnost zvolit odolnější a do studeného počasí určené DPM Windproof Trousers (větru odolné kalhoty).
Obojí je možnost kombinovat s goretexovými doplňky, hojně využíváme goretexové bundy (převlečníky). Jak známo, goretex je materiál extrémně odolný proti vodě a částečně i proti větru. Dále využíváme GTX návleků přes bojové kalhoty, popřípadě přímo GTX kalhoty. Někteří členové jednotky rovněž používají nákoleníky.

Jako pokrývku hlavy používáme na "zelenou práci" v lese výhradně klobouky, v DPM a různých typů, například Jungle Hat, Boonie Hat a klasický All Arms Hat. V zimě se používají zelené či černé vojenské čepice z teplé tkaniny. Jako ochrana krku je možno zvolit Barakudu a nebo zelený Shemagh.
Do chladnějšího počasí je samozřejmostí britský svetr, většinou doplňovaný mikinou Fleece nebo trikem Norgee (Norwegian Army Shirt). Naopak, do extrémně teplého počasí je možno použít pouze DPM košili bez blůzy jako svrchní vrstvu (košile je jinak většinou nošena i pod blůzou). Co se týče obuvi, ta je opět na osobních preferencích jednotlivce, jednotka má ve výbavě jak obyčejné kanady, tak bojovou obuv opatřenou goretexovou membránou.

Ústroj pro nebojové činnosti (např. pohyb v kasárnách, či společenské akce) sestává z bojových kalhot, opasku (ať už obyčejného či plukovního Stable Beltu, který se začíná v jednotce teprve rozšiřovat) a košile. Tato ústroj se ještě často doplňuje s britským svetrem, zejména v kombinaci s plukovním opaskem, který se zapne přes svetr. Nedílnou součástí je samozřejmě pískový baret SAS. Baret a Stable Belt jsou jedny z insignií SAS.

Pokud chcete podrobnější informace o některých částech výbavy, přečtěte si článek
Standardní výbava konveční pěchoty BA.
 

 

 

 
 


Web by Allan Morrison, © 2005 - 2009
Optimized for IE , Opera 1024 x 768 & higher