Součástí nosné výstroje je taktická vesta, popřípadě PLCE, batoh Bergen a do jisté míry i bojová bunda (k uskladnění drobnějších věcí, věcí pro přežití a podobně). Veškeré toto vybavení je samozřejmě v potisku DPM.
V jednotce nejvíce používaná je taktická vesta Assault Vest. Je vyrobena  z vysoce kvalitního a odolného materiálu, úložné prostory sestávají ze dvou sumek pro zásobníky (Ammo pouch). Do jedné sumky se vejdou až tři zásobníky SA80/M16. Dále se skládá z pěti univerzálních sumek (Utility pouch), které se dají využít k nošení polních lahví a potřebného vybavení. Na zádech jsou další Utility pouch ve své větší verzi. Dále má tato vesta na přední straně dvě menší sumky na drobnější vybavení a dvě kapsy, které uzavírá zip. Uvnitř jedné z těchto kapes je možno nalézt integrované pouzdro na pistoli. Vestu je možno doplnit o postraní kapsu z Bergenu, která se připne na záda, a zvýšit tak množství úložného prostoru.
Dále jednotka používá modulární nosný systém PLCE. PLCE jsou v naší jednotce používány rozhodně v menší míře než vesty, nyní již spíše pro případné doplnění o pár dodatečných sumek v případě potřeby. Tento nosný systém je možno libovolně nakonfigurovat různými sumkami dle potřeby.

Pro nošení rozměrnější výbavy, náhradního ošacení, jídla, vody a podobně, používáme stejně jako Britská Armáda batoh Bergen. Samotný batoh má objem 80 litrů, přičemž je možno jeho nosnost rozšířit přidáním dvou  postranních kapes až o 2 x 20 litrů (čili až na 120 litrů). Batoh disponuje výztuhou zad, která část váhy batohu odvádí na záda a šetří tak do jisté míry ramena. Bergen je opatřen také bederním pásem. Velice bytelný a odolný batoh.

V případě extrémního množství materiálu najde i nyní své uplatnění sumka na plynovou masku (DPM Respirator pouch). Jak již název napovídá, tato brašna je určena na uskladnění plynové masky S10 a náhradních filtrů. Naše jednotka používá tuto brašnu na uskladnění drobného a středně velkého materiálu, vyžadují-li to okolnosti.

Jelikož máme v našich řadách kvalifikovaného zdravotníka, množství a typ vybavení, jímž disponuje, je třeba nosit stále po ruce a připravené. Volba tudíž padla na DPM Medic Pouch. Medic Pouch je součástí výbavy jednotkového medika a je za ni plně zodpovědný jako za "hlavní lékárnu". Zde má veškerou potřebnou výbavu pro ošetření hlídky a dalších osob v bojové akci. Její obsah si každý medik volí sám podle typu, délky mise a počtu osob, které by měl ošetřovat. Tato kapsa je velikostně stejná jako boční kapsa bergenu a má i její stejné vlastnosti, čili je možno ji připnout zboku na bergen a nebo nosit na zádech na vestě. Tato brašna na lékařské vybavení je v Britské Armádě bojovými mediky hojně používána.
 

Pokud chcete podrobnější informace o některých částech výbavy, přečtěte si článek Standardní výbava konveční pěchoty BA.

 

 
 


Web by Allan Morrison, © 2005 - 2009
Optimized for IE , Opera 1024 x 768 & higher