Výzbroj naší jednotky se skládá, ať už na cvičeních či ostrých airsoftových akcích, převážně ze zbraní typu Colt/Armalite. Stejně jako reálná předloha používáme zbraně, které byly v 90. letech používány. Konkrétně se jedná o AEG airsoftové repliky zbraní od firem G&P, Classic Army, Tokyo Marui a sice modely Colt M4A1, Colt Commando (M733), Armalite M15A4, Armalite M15A2. Některé zbraně, zejména delší ("nekarabinové") modely jsou vybaveny airsoftovou replikou podvěsného granátometu M203 (od firem Classic Army a Sun Project). Dále je jednotka vybavena jednou airsoftovou replikou kulometu Minimi (Fabrique Nationale M249 MKI, čínská výroba). Co se sekundárních zbraní týče, disponujeme manuálními replikami pistolí od firem UHC a Tokyo Marui, modely Sig Sauer P228 v různých verzích. Všechny zbraně, kromě sekundárních, máme opatřeny kamuflážními nástřiky, některé zbraně jsou vybaveny dodatečně kolimátory (např. kolimátory ACOG, AimPoint). Dále máme zbraně vybaveny výkonnými taktickými svítilnami. Důrazně upozorňujeme, že všechny zbraně, kterými disponujeme, jsou pouze airsoftové repliky střílející prakticky neškodné (s nezbytnou ochranou zraku) plastové projektily (kuličky 6mm). Tyto zbraně nejsou schopny střílet ostrou munici, a to ani po případných pokusech zbraň takto předělat (což je technicky nemožné).
 

Jakožto spojovací techniku v rámci jednotky a občasné komunikace na úrovni jednotka - jednotka používáme profesionální radiostanice Motorola HT600E. Tyto radiostanice byly do nedávné doby používány policií ve Velké Británii. Je možnost provést na nich rozsáhlé změny nastavení a naprogramování. Možnost použití až 99 předprogramovaných kanálů, které pracují na sdílených frekvencích UHF. Vysílačka je napájena akumulátory 10V/1200mAh. Naše jednotka používá vysílačky na zákonem nezakazovaných, čili legálních frekvencích.
Dále má naše jednotka k dispozici rediostanici RF-10. Tato radiostanice byla používána Československou lidovou armádou v 70. - 80. letech. Užívala se na spojení na úrovni četa - rota. V airsoftu je již poměrně hodně rozšířená a známá, avšak zákon již zakazuje užívání frekvencí na této stanici, tudíž ji nepoužíváme a máme pouze jako nefunkční doplněk. Rozsah frekvence této radiostanice je od 44MHZ do 53MHZ. Součástí RF-10 jsou drátové a prutové antény, přičemž s tou nejdelší drátovou anténou byste měli být schopni zachytit další RF-10 na stejné frekvenci na cca 30 kilometrů.

 

 
 


Web by Allan Morrison, © 2005 - 2009
Optimized for IE , Opera 1024 x 768 & higher